199 skąd taka nazwa?

Zupełnie małe dziecko ma już pojęcie liczby sto. Gdy mówi mam sto, to znaczy, że tego czegoś ma bardzo dużo i my mamy też dużo ciekawych zabawek do zaoferowania.

Chcemy zaproponować taką ilość produktów, której można poświęcić całą uwagę, bez zmęczenia się ich oglądaniem. Dlatego właśnie proponujemy zestaw 199 zabawek, które będziemy nieustannie wymieniać, ale w taki sposób, by stale stanowiły konsekwentną całość.


Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą, w skład której wchodzą różni ludzie: artyści, projektanci, technolodzy i specjaliści od bezpieczeństwa produktów, pedagodzy, psycholodzy, nauczyciele, wychowawcy oraz oczywiście rodzice. Łączy nas przekonanie o tym, że wybór właściwej zabawki, to niezmiernie ważna decyzja.

Zabawa to niewyobrażalnie wielka dawka doświadczeń, otwierających świadomość dziecka na świat. Tak naprawdę jest poważną pracą małego człowieka nad poznaniem siebie. W każdym języku słowo zabawa wywołuje pewien obraz. Najczęściej widzimy pogodny, kolorowy, beztroski świat, zapominając, że dziecko doświadcza również jego skończoności, nieodwracalności procesów i wynikającego z nich poczucia utraty. Chcemy proponować państwu zabawki, które tworzą prawdziwą więź dziecka ze światem. Zabawki, dzięki którym dziecko jest autorem swojej zabawy, w odróżnieniu od zabawek, które bawią dziecko pozostawiając go biernym.

Autorska zabawa otwiera umysł dziecka umożliwiając dalszą edukację. Rozwija zdolności językowe, umiejętność tworzenia pojęć abstrakcyjnych i kształtuje wyobraźnię symboliczną. Z natury rzeczy zabawki posiadające takie cechy muszą być dziełami sztuki. Proponowane przez nas zabawki są piękne w klasycznym tego słowa znaczeniu piękno, prawda i dobro.